Προς το περιεχόμενο

Service AKAI στην Ελλάδα


Dimlab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Noiz,

 

Αντιμετωπίζουμε το εξής πρόβλημα και ζητώ τις γνώσεις σας.

 

Έχουμε μία ψηφιακή κονσόλα-recorder AKAI DPS24 που σταμάτησε να βγάζει ήχο από τις audio outs ενώ κατά τα άλλα είναι πλήρως λειτουργική. Ζητήσαμε να την φτιάξει ο Νάκας (ο οποίος ¨είναι & δεν είναι¨ αντιπρόσωπος της AKAI ) και μας είπε (ο πωλητής του καταστήματος) ότι πιο σίγουρα αποτελέσματα θα έχουμε αν την στείλουμε στο εξωτερικό. Πράγμα που πιστεύω κι εγώ προσωπικά αφού την τελευταία φορά που του πήγαμε ένα MPC 2000XL για σέρβις και αναβάθμιση μνήμης, δεν είχαν κουμπώσει σωστά το τσιπ της μνήμης!!! ???

Γνωρίζει κάποιος κανένα τεχνίτη στην αγορά (Ελλάδα κυρίως αλλά και στο Εξωτερικό) με εμπειρία στα ψηφιακά της AKAI να μας εξυπηρετήσει;

 

Ευχαριστώ το Forum εκ των προτέρων

 

Υ.Γ. Από έρευνα που κάναμε στα MPC Forums βρήκαμε πια είναι η πιθανότερη βλάβη του μηχανήματος αλλά δεν μπορέσαμε να πάρουμε κάποια εκτίμηση κόστους για να την στείλουμε εξωτερικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Το εχω ακουσει κ εγω αυτο οτι δεν ειχαν κουμπωσει καλα μνημη σε mpc...Επομενως κ επισημου αντιπροσωπου αν ειναι το service εμενα δεν μου εμπνεει απολυτη εμπιστοσυνη.

Παντως εχω ενα mpc και ειχα κ εγω θεμα στο που να το παω,τελικα αναγκαστηκα να το εμπιστευτω σε εναν εγγυημενο ηλεκτρονικο στην πολη που μενω,με πειρα σε service μουσικων οργανων.Τελικα το παλικαρι εκανε πολυ καλη δουλεια,μεχρι και διορθωση της πλακετας η οποια ειχε ζημια απο πτωση!Θελω να πω πως αν ξερεις καποιον ηλεκτρονικο αλανι που να ξερει τι κανει,κ καθολου να μην ξερει απο ΑΚΑΙ,αν θελει θα την βρει την ακρη.Τι ζημια περιπου εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου