Προς το περιεχόμενο

Που μπορούμε να βρούμε Floyd Rose στην Ελλάδα?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια άλλη κιθάρα με ibanez Edge απλό, αλλα δεν μπαίνει. Επίσης έχω και ένα άλλο floyd απλό της Ibanez, το οποίο επίσης δεν μπαίνει.

 

απορώ που δεν χωράει το edge!!

παλιά υπήρχαν απ την ibanez το edge κ το lo-pro edge..

ήταν και τα δύο συμβατά με τις ίδιες κιθάρες κ μπορούσες να τ αλλάξεις χωρίς πρόβλημα σε οποιαδήποτε κιθάρα που φορούσε τρέμολο σε σχήμα κλασσικού floyd rose!!

Μετά η ibanez πήρε το lo-pro edge κ βάση αυτού έφτιαξε το lo-TRS και lo-TRS II με πιό φθηνά μέταλλα κ χωρίς κουμπωτό λεβιέ για τα κορεάτικα μοντέλα της!!

άρα όποια κιθάρα φοράει lo-TRS χωράει κανονικά κ edge k lo-pro edge!!

 

αν θες να κάνεις αναβάθμιση σε lo-TRS προτείνω να πάρεις lo-pro edge!! είναι ο μπαμπάς του κ το πραγματικό και καλό τρέμολο της Ibanez.. Εγώ μόλις παρήγγειλα ένα! πάει γύρω στα 210€..

 

Για πιό φθηνή λύση πάρε το lo-TRS (αν βγαίνει ακόμα) ή το edge III που είναι στην ουσία ο αντικαταστάτης του lo-TRS

απλά να ξέρεις ότι θα σου βγάλλουν πολύ εύκολα προβλήματα σε σχέση με το lo-pro edge ή το edge...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το ξέρω ότι είναι καλύτερο το lo-pro όπως και το edge pro (το οποίο το λατρεύω) αλλα πάνω απο 200 δεν γίνεται να δώσω. Εδώ κοιτάω να τη γλιτώσω με κανένα 100άρι. Γι αυτό έχω βάλει και αγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέει για Edge σκέτο αναφέρεται στο original τρέμολο της Ibanez το οποίο είναι και το καλύτερο με δεύτερο - κατα τη γνώμη μου - το Edge Pro. Πάντως ετοιμάσου για ψιλοτσουχτερές τιμές.

http://www.thomann.de/gr/ibanez_floyd_rose_tremolo_cosmo_black.htm

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες έ? Δεν την γλιτώνω με το κατοστάρικο? Απ ότι βλέπω όμως όλα πάνε κομπλέ με ελατήρια κλπ κλπ. Τα πουλάνε μόνα τους πιο φτηνα? Σαν retail ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(το parking στην χαριλαου τρικουπη βεβαια ειναι ενας λογος :-[)

 

Θα τον παω εγω με τη μηχανη...

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς την γλιτωσε το μηχανάκι.Πάλι καθαρή την βγάζεις παναγιώτη βλέπω.

 

Μη μιλάς εσύ γιατί σε έχω ηχογραφημένο να τζαμάρουμε online με DML και ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ο κύριος trigga έπαιζε funkιές πάνω σε τσιφτετελορυθμό απο το a1000.

 

Αμα συνεχίσεις τις προσβολές εις βάρος του βάρους μου θα σε βγάλω και σε dvd!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες έ? Δεν την γλιτώνω με το κατοστάρικο? Απ ότι βλέπω όμως όλα πάνε κομπλέ με ελατήρια κλπ κλπ. Τα πουλάνε μόνα τους πιο φτηνα? Σαν retail ας πούμε?

 

Δεν ξέρω. Αλλά δεν το βλέπω... Ίσως μεταχειρισμένο από κάπου...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νάκας έχει κάτι άκυρα που είναι λίγο σαν πλαστικά... κάνουν νομίζω 130€ αλλά δεν μου γέμισαν το μάτι.. αν θέλεις σε κανα δυο μήνες που θά μου έρθει το lo-pro edge θα πουλήσω το δικό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου