Προς το περιεχόμενο

Που μπορούμε να βρούμε Floyd Rose στην Ελλάδα?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έψαξα στα site των συνήθως ύποπτων, (νακας, στόλλας. μουσικόραμα, musica κλπ) αλλα δεν βρίσκω ΤΙΠΟΤΑ!

 

Μάλλον δεν ψάχνω σωστά!  :D

 

Τέλος πάντων, θα με επειδή δεν ξέρω και ποιό ακριβώς ψάχνω, επειδή δεν ξέρω ποιό είναι συμβατό, οπότε το ποστ έχει 2πλό συμβουλευτικό χαρακτήρα.

Τί τρέμουλο και απο πού στην Ελλάδα?

 

Η κιθάρα μου είναι η JS-100. Είναι το παλίο μοντέλο και έχει το lo-trs. Υποθέτω ότι είναι συμβατή με το edge iii, αφού τώρα την δίνουν με αυτό.

 

Έχω μια άλλη κιθάρα με ibanez Edge απλό, αλλα δεν μπαίνει. Επίσης έχω και ένα άλλο floyd απλό της Ibanez, το οποίο επίσης δεν μπαίνει.

 

Λίγη βοήθεια παίδες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελεις καποιο συγκεκριμενο τρεμολο,μπορεις να το πας με την κιθαρα σου σε τεχνιτη να το τοποθετησει,κανοντας και τις απαραιτητες μοντες για να ταιριαξει.

edge tremolos εχει ο τριμης και schaller floyd rose εχει ο στολλας

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο. Δεν έχω πρόβλημα όποιο και να ναι, απλώς το lo-trs έχει παλιώσει και έχει διάφορα προβλήματα. Γι αυτό σκέφτηκα να το αντικαταστήσω.

Ιστοσελίδα δεν ειδα να έχει ο τρίμης, αλλα έχεις δίκιο. Ειναι αντιπρόσωπος της ibanez, οπότε:  :D

 

Θα τον πάρω να δώ τιμές για το edge. Επειδή είναι αντιπροσωπία (στυλ bon studio) φαντάζομαι, πιστεύεις ότι θα έχω τη δυνατότητα να το δοκιμάσω πρίν πληρώσω? Έχεις ξαναπάει να δείς την "ατμόσφαιρα"?

 

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ξαναπάει να δείς την "ατμόσφαιρα"?

 

Ο Τρίμης θα σε εξυπηρετήσει καλά και σε τιμές ίδιες, αν όχι καλύτερες από Θωμά. Πάγια συμβουλή να μην πας Σάββατο που πλακώνει όλος ο κόσμος γιατί και να θέλει δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει. Καλό είναι να μιλήσετε και λίγο, μην μπεις και βγεις στο πιτς φιτίλι, να σε γνωρίσει ο άνθρωπος να καταλάβει ότι έχεις σοβαρό ενδιαφέρον.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο, πρωτού μπεις στη διαδικασία αλλαγής, δεν μας λες τι προβλήματα παρουσιάζει; Συνήθως λύνονται πιο εύκολα απ'ότι νομίζεις  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστα τα λεει ο Jasemeister.

οι τιμες του τριμη ειναι παρα πολυ καλες και δεν υπαρχει λογος αγορας απο thomann σε οτι εχει να κανει με ibanez ;)

(το parking στην χαριλαου τρικουπη βεβαια ειναι ενας λογος :-[)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο, πρωτού μπεις στη διαδικασία αλλαγής, δεν μας λες τι προβλήματα παρουσιάζει; Συνήθως λύνονται πιο εύκολα απ'ότι νομίζεις  ;)

εχει δικιο φιλε,το τρεμολο ειναι χαλια μαυρα(το εχω και εγω στην ibanez μου δυστυχως)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες.

 

Είναι μαζεμένα διάφορα ρε παιδιά. Δεν μου πιάνει καλά τις χορδές, δεν έχουν σωστό ύψος τα βαγονάκια, ένα απο τα βαγονάκια  έχει στραβώσει και διάφορα άλλα μικροπροβλήματα που δεν αξίζει να ανεχομαι για ένα παλιάς τεχνολογίας τρέμουλο!

 

Πόσο περίπου θα κοστίσει? Έχετε υπόψη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ mscmkr αλλα τα είχα δεί αυτα! Δεν κατάλαβα όμως τί γίνεται. Δεν με βοηθούν και τα αγγλικά μου... Απ ότι έπιασα γενικώς είναι πιο εύκολο να μεταβείς στο απλό edge (το 3 ή το ίδιο που έχω εγω????? δεν κατάλαβα) παρα στο pro. Το οποίο δεν με ενδιαφέρει γιατί στο θωμά έχει 200+ ευρώ!

 

Σας ευχαριστώ παίδες για τη βοήθεια. Θα πάω στου Τρίμη αύριο να ...λύσουμε τις διαφορές μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου