Προς το περιεχόμενο

καλό service για λάμπα ενισχυτή και κιθάρα στην Θεσσαλονίκη?


avasil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κανένας κανένα καλό service για λάμπατους ενισχυτές και κιθάρες στην θεσσαλονίκη? και να ρωτήσω ρε παιδιά είχα πρόβλημα με τα σίδερα των ταστών και πήγα σε τεχνικό όπου με ( θεσσαλονικιός...) είπε να τα τρίψουμε. οκ δεκτό αλλά δεν είναι πιο εύκολο να τα αλλάξουν απλά???

Ευχαριστώ

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα σιδεράκια είναι τα τάστα και στα αγγλικά λέγονται frets.

 

Η αλλαγή τάστων λέγεται refret.

 

Το τρίψιμο τάστων λέγεται fret dress.

 

Στο site http://www.enigmagt.gr θα βρεις μια αναλυτική επεξήγηση των εργασιών που σε ενδιαφέρουν, καθώς και για πολλά άλλα πράγματα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σερβις ενισχυτη, ο ανθρωπος που ψαχνεις ειναι ο Telegun.. Τελος. Για κιθαρα υπαρχουν πολλοι καλοι, o dr Fret, αλλα ειναι πολυ αργος, ο Τσελιος, αλλα ειναι πολυ ακριβος, εγω τα οργανα μου πλεον τα κανω σερβις στον Παναγιωτη που συνεργαζεται με τα μουσικα Ζαχος. Ειναι γρηγορος, φθηνος και κανει απιστευτη δουλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σερβις ενισχυτη, ο ανθρωπος που ψαχνεις ειναι ο Telegun.. Τελος. Για κιθαρα υπαρχουν πολλοι καλοι, o dr Fret, αλλα ειναι πολυ αργος, ο Τσελιος, αλλα ειναι πολυ ακριβος, εγω τα οργανα μου πλεον τα κανω σερβις στον Παναγιωτη που συνεργαζεται με τα μουσικα Ζαχος. Ειναι γρηγορος, φθηνος και κανει απιστευτη δουλεια..

 

+1

 

Επίσης καλός αλλά ακριβός (λόγω του ότι είναι εταιρεία κ οχι ιδιώτης, οπότε πληρώνεις και την υπεραξία του εργαζόμενου... και μπλα μπλα μπλα) είναι ο τεχνικός του στόλλα.

 

Τα τάστα δεν τα αλλάζουμε συχνά. Καλό είναι ένα όργανο να μην αλλάξει πολλές φορές στη ζωή του τάστα, γι αυτό και όταν χρεισατεί τα τρώμε λίγο ώστε να έρθουν στα ίσια τους. Αυτή η δουλειά μπορεί να γίνει κάποιες φορές ώσπου να ισοποδωθούν τόσο ώστε να θέλουν άλλαγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος για fretwork ειναι και ο Γιαπιτζογλου. Εχει ενα μαγαζι λιγο πιο διπλα απο το Ζαχο, αλλα το κυριως μαγαζι/εργαστηριο ειναι στη νεαπολη.

 

πολυ καλη και καθαρη δουλεια!

 

 

Για τον ενισχυτη ο Μητσος (Telegun) ειναι ο γιατρος....

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τελε ειναι τρελο ρισπεκτ σε οτι αφορα ενισχυτες.καλο σερβις κιθαρας ο michael ston stolla κ ο νικος στον ζοζεφ.

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου