Προς το περιεχόμενο

αυτοι που βγαζουν βρωμες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί που ενδιαφέρονται για το προιόν, αλλα τους φαίνεται ακριβό και λένε: "στο ebay ή στο θωμά το βρίσκεις φτηνότερο", ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?

Να σας πώ εγω: Γιατι το ebay και ο Θωμάς είναι φασαρία. Αποστολές, ταχυδρομία, τηλέφωνα, άγχος κλπ κλπ. Ενώ με των πωλητή στο νοιζ ξέρεις ότι θα συναντηθείς ένα ωραίο απόγευμα, θα δείς το πράμα και θα το αγοράσεις σαν να πηγαίνεις σε μαγαζί. Αυτή η ευκολία δεν έχει ένα τιμημα? Όποιος πιστεύει ότι ΔΕΝ έχει, να αγοράζει απο ebay και να μην πρήζει.

 

ΑΙΩΝΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ!! Φτάνει πια ρε παιδιά με αυτό το παραμυθάκι "ταλαιπωρία", "ταχυδρομεία", "στην άλλη άκρη του κόσμου", "δεν εμπιστεύομαι το x πασίγνωστο πολυκατάστημα", "ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου έρθει", "θα πεθάνω από το άγχος". Έλεος, στον 21 αιώνα είμαστε. Να τ ακούω αυτά από άτομα άνω των 50 ναι το δικαιολογώ απόλυτα αλλά να το ακούω από 19άρηδες ε πραγματικά με στεναχωρεί.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε fleamail, απο πρώτο χέρι στα λέω. Αγοράζω online απο το γυμνάσιο. Είμαι μέλος στο emarket (πρώην fleamarket) απο την δευτέρα γυμνασίου και έκανα αποστολές απο και πρός Kρήτη ΣΥΝΕΧΩΣ. Είναι άγχος όπως και να το κάνεις. Δεν ξέρεις τι θα γίνει με το ταχυδρομείο, τηλεφώνα ξανα τηλεφώνα κλπ κλπ. Προσωπικα για να αποφύγω αυτήν την ταλαιπωρία και το άγχος πληρώνω παραπάνω και δεν είναι δικαιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε fleamail, απο πρώτο χέρι στα λέω. Αγοράζω online απο το γυμνάσιο. Είμαι μέλος στο emarket (πρώην fleamarket) απο την δευτέρα γυμνασίου και έκανα αποστολές απο και πρός Kρήτη ΣΥΝΕΧΩΣ. Είναι άγχος όπως και να το κάνεις. Δεν ξέρεις τι θα γίνει με το ταχυδρομείο, τηλεφώνα ξανα τηλεφώνα κλπ κλπ. Προσωπικα για να αποφύγω αυτήν την ταλαιπωρία και το άγχος πληρώνω παραπάνω και δεν είναι δικαιολογία.

 

Έχω λογαριασμό στο ebay από το 1997, 11 χρόνια τώρα! Λες να μην ξέρω τι παίζει? Κι όμως ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα ούτε σαν πωλητής ούτε σαν αγοραστής και μάλιστα, αν εξαιρέσεις τα 2 τελευταία χρόνια, οι εγχώριες αγορές ήταν πάντα που με προκαλούσαν άγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα πρόβλημα ποτέ. Αλλα αφού το έχεις κάνει, ξέρεις ότι η υπόθεση έχει περισσότερο άγχος και τρέξιμο απο το να συναντηθείς με τον αγοραστή\πωλητη και να μπορείς να δοκιμάσεις το προιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα πρόβλημα ποτέ. Αλλα αφού το έχεις κάνει, ξέρεις ότι η υπόθεση έχει περισσότερο άγχος και τρέξιμο απο το να συναντηθείς με τον αγοραστή\πωλητη και να μπορείς να δοκιμάσεις το προιόν.

 

Αν ζεις στην επαρχεία όπως εγώ είναι το ίδιο πράγμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα πρόβλημα ποτέ. Αλλα αφού το έχεις κάνει, ξέρεις ότι η υπόθεση έχει περισσότερο άγχος και τρέξιμο απο το να συναντηθείς με τον αγοραστή\πωλητη και να μπορείς να δοκιμάσεις το προιόν.

 

Αν ζεις στην επαρχεία όπως εγώ είναι το ίδιο πράγμα ;)

 

Ακριβώς ;)

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζεις στην επαρχεία όπως εγώ είναι το ίδιο πράγμα ;)

 

Μα και εγώ απο επαρχία έκανα τις αποστολές. Τώρα που ήρθα Αθήνα μπήκα στο προνόμιο της συνάντησης.

Και πάλι όμως. Τί εχει περισσότερο άγχος και μπέρδεμα? Αποστολή Αθήνα - Επαρχία ή Χονκ Κόνκ - Επαρχία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως οταν πουλαμε κατι, με τον σημερινο χαμο που γινεται σε προσφορες μεταχειρισμενων και καινουργιων, πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι οτι μπορει να μην εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα.

Οποτε αποφασιζουμε αν το δινουμε η το κραταμε.Ειναι αναμενομενα τα διαφορα σχολια επειδη η αγορα γενικως ειναι πολυ σκληρη.Καποια μαγαζια το εχουν παρει χαμπαρι και πουλανε πιο κατω απο thomann.

Y.Γ.Οπως ειπε και ο flemail αν εισαι απο επαρχια εχει και αυτο καποιο ρισκο.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Πιστεύω πάντως ότι τις περισσότερες φορές έχουν δίκιο όσοι κάνουν σχόλια προτείνοντας πτώση τιμών...

Δεν είναι ύποπτο όμως αυτό???

Δεν μπορώ να καταλάβω τί όφελος έχουν ορισμένοι.

Καθολου υποπτο.

Για το ιδιο λογο που καθεται καποιος και απανταει σε ερωτησεις στο φορουμ.

ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ενα "συναδελφο", οταν δεν γνωριζει κατι.

Νομιζω οτι αυτος πρεπει να ειναι και ο κυριοτερος σκοπος του φορουμ :

Δεν ξερω κατι -μπαινω ρωταω τη γνωμη σου - μου απαντας και

αυριο δεν ξερεις εσυ κατι αλλο - με ρωτας - σου απανταω εγω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου