Προς το περιεχόμενο

JOHN SUHR GUITARS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και χρησιμοποιείτε αυτοκίνητα για παράδειγμα,μερικές απόψεις από αυτές που διάβασα μου 8υμίζουν αυτούς που παίρνουν hyundai coupe,του βάζουν spoiler,αεροτομή και εξάτμιση και νομίζουν ότι μπορούν να ανταγωνιστούν την porsche....και αυτοί είναι συνήθως που καρφώνονται.

Η αλήθεια είναι πάντως πως ο καλός οδηγός μπορεί να οδηγήσει "σχεδόν" ότιναναι.

 

 

ρε τους Κινεζους τι φτιαχνουνε :)

Χμμμ..αυτοί δεν είναι που φτιάχνουν και τα ηλεκτρικά σίδερα-δολοφόνους;

 

cheers,

Roy

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για να μη νομίζετε ότι σνομπάρω τις κινέζικες-κορεάτικες κιθάρες.....ρίξτε μια ματιά στο www.zerberus-guitars.de

Έδρα Γερμανία,κορεάτικη κατασκευή.Αλλά αξίζει :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και εγω, αλλα δεν πιστευεις στο hype??

 

πχ πιστευω πως αν ο santana επομενο album παιξει με harley benton, η η βασικη ηλεκτρικη του gilmour απο εδω και περα ειναι η aria pro 2 που του πουλησε ενας 17χρονος μεταλας για να παρει την jacskon του mustaine, οτι οι μισοι απο εμας εδω μεσα (και εγω μαζι!!!) θα αρχισουμε να ψαχνουμε τις μαρκες αυτες και μετα απο λιγο καιρο θα τις εκτιμησουμε κιολας????

 

 

 

οποτε αυτο η "hundai" κιθαρα μπορει να αξιζει πραγματικα παροτι κανει 500 ευρω. επισης αν αυριο εγω παρω την rockinger tele που θελω και φτιαξω μια ιστορια, οτι ειναι custom apo ξυλα αμαζονιου,μαγνητες απο ενα project της nasa σχεικα με τα ηλεκτρομαγνητικα πεδια στον αρη και οτι επαιξε με αυτην ο thom yorke στο ok computer και τελικα μετα απο παρακαλια μου την χαρισε (....) καποιον(μαλλον αρκετους) θα βρω να του την πουλησω 1000 ευρουλακια και ας κανει 489 ευρουλακια...

 

υπερβαλλω αφανταστα σε αυτο το Post, αλλα γενικα πιστευω υπερβολικα στο hype σχετικα με οποιαδηποτε αγορα σε καθε αντικειμενο και μονο ετσι μπορω να εκφρασω την αποψη μου:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω στο hype.Και επειδή το θέμα του thread είναι "JOHN SUHR GUITARS",ούτε εγώ θα έδινα τόσα πολλά λεφτά για μια strat-style κιθάρα.Αν το hype ήταν ο κινητήριος μοχλός αγοράς,τότε ο Takis πχ. που του αρέσει ο Henderson θα έπρεπε να ψάχνει μια παλιά Ibanez strat,όχι για suhr.Καλό είναι να μην τα ισοπεδώνουμε όλα πάντως.Ένα όργανο φαίνεται σε βάθος χρόνου αν είναι καλό,και όχι από το αν το έπαιζε ο τάδε η ο δείνα,η το πόσο ωραίο χρωματάκι έχει.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω στο hype.Και επειδή το θέμα του thread είναι "JOHN SUHR GUITARS"' date='ούτε εγώ θα έδινα τόσα πολλά λεφτά για μια strat-style κιθάρα.Αν το hype ήταν ο κινητήριος μοχλός αγοράς,τότε ο Takis πχ. που του αρέσει ο Henderson θα έπρεπε να ψάχνει μια παλιά Ibanez strat,όχι για suhr.Καλό είναι να μην τα ισοπεδώνουμε όλα πάντως.Ένα όργανο φαίνεται σε [b'] βάθος χρόνου [/b] αν είναι καλό,και όχι από το αν το έπαιζε ο τάδε η ο δείνα,η το πόσο ωραίο χρωματάκι έχει.

 

συμφωνω 100% για πριν που ειπες οτι ενας καλος οδηγος μπορει να..οδηγησει τα παντα.συμφωνω ακομα οτι δεν πρεπει να τα ισοπεδωνουμε ολα γιατι μπορεις να βρεις κορυφαιες fender απο το πουθενα απλα πρεπει να εισαι λιγο τυχερος να σου καθησει καποια καλη.με μια suhr δεν χρειαζεται να εισαι τυχερος.... :wink: εισαι καλυμμενος σε ΟΛΑ τα θεματα

ουτε χρειαζεται να δωσεις λεφτα για μαγνητες ουτε για τιποτα.παιρνεις την κιθαρα κομπλε σε ΟΛΑ

ο henderson παντως δεν επαιζε με ibanez strat αλλα με Ibanez me 2humbuckers και ενα single μεσαιο...και πιο μετα με καποιες fender usa...γιατι αραγε κατεληξε στις suhr... :roll: :P οπως και οι guthrie govan,michael landau...τελοσπαντων αυτο δεν σημαινει παντα τιποτα..

παντως ειμια σιγουρος οτι θα φανει και σε βαθος χρονου αν αυτες οι ..καινουριας κατασκευης suhr ειναι καλες,αλλα νομιζω οτι φαινονται και απο τωρα για πολλους λογους

και σιγουρα δεν ειναι καλες επειδη παιζουν καποιοι κορυφαιοι με αυτες,αλλα για παρα πολλους αλλους λογους που τους καταλαβα και..ενιωσα και εγω οταν επαιξα με μια suhr classic

τελοσπαντων μην αρχισουμε τα ιδια..χεχε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι γίνετε ρε Παιδιά μου κάνει εντύπωση κάτι… είπαμε για της suhr είπαμε για anderson για μπράτσα, μαγνήτες, ποτενσιόμετρα, κορυφαίους κατασκευαστές και αλλά πολύ καλά και χρήσιμα, για το παίξιμο και τον ήχο του kotsadoros εκτός τον yameth κανένα σχόλιο

Δεν άρεσε σε κανένα ? μήπως χάνουμε την ουσία , και μήπως αυτό αποτρέπει και άλλους

να παρουσιάσουν δουλειά τους ? δεν λέω ότι το απαγόρευσε κανένας απλά μια σκέψη κάνω !! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι γίνετε ρε παιδία μου κάνει εντύπωση κάτι… είπαμε για της suhr είπαμε για anderson για μπράτσα' date=' μαγνήτες, ποτενσιόμετρα, κορυφαίους κατασκευαστές και αλλά πολύ καλά και χρήσιμα, για το παίξιμο και τον ήχο του kotsadoros εκτός τον yameth κανένα σχόλιο

Δεν άρεσε σε κανένα ? μήπως χάνουμε την ουσία , και μήπως αυτό αποτρέπει και άλλους

να παρουσιάσουν δουλειά τους ? δεν λέω ότι το απαγόρευσε κανένας απλά μια σκέψη κάνω !! :wink:[/quote']

Εμένα ίσα ίσα με πόρωσε ο kotsadoros και έστειλα στο My Music κάτι κομμάτια κ αυτοσχεδιασμούς που είχα πρίν κάνα χρόνο αλλά δεν βλέπω να έχουν ανέβει στο site κ δεν ξέρω γιατί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μη νομίζετε ότι σνομπάρω τις κινέζικες-κορεάτικες κιθάρες.....ρίξτε μια ματιά στο www.zerberus-guitars.de

Έδρα Γερμανία' date='κορεάτικη κατασκευή.Αλλά αξίζει :wink:[/quote']

 

Ενδιαφέρουσες φαίνονται. :wink:

 

Και, μεταξύ μας, δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην είναι εξίσου καλές με PRS, για παράδειγμα. Υπάρχουν πολλοί αστείοι λόγοι που μπορεί να προφασιστεί κανείς, αλλά μεταξύ μας, κανένας σοβαρός.

 

Α, ναι, ξέχασα, "επιλεγμένα ξύλα"... :roll:

 

Δεν ρίχνω λάδι στη φωτιά, πλάκα κάνω παιδιά... :P Cool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου