Προς το περιεχόμενο

Τι χορδές βάζετε ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξεθαβω το θεμα για να ρωτήσω.

 

Είπα να δοκιμάσω στην strat μου ενα σετ υβριδικες. Δηλαδη, 9 στα καντινια αλλά 10 ρες πανω στα μπασα (η μι μπασα ειναι 46). Έχει δοκιμάσει κανείς; Μου άρεσε και με βόλεψε, γιατι εχω καλύτερα μπασα ενω κάτω παιζω με την ιδια ευκολία.

 

Αν θα ήθελα να βαλω κανονικες 10 ρες καποια στιγμή για να τις δοκιμάσω κι αυτες, θα χρειαστει να αλλάξω και κατι αλλο; Θα αλλάξει το action;

 

ΥΓ. Μιλάω για χορδές μαρκας elixir.

 

Ξεθαψα το θέμα και κανεις δεν μου εδωσε σημασια!!! χαχαχαχαχα!!    :o

Πειτε ρε παιδια!!

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το action δεν θα αλλάξει... ενδεχομένως να μην έχεις κανένα πρόβλημα με τέτοια μικρή αλλαγή !

Στην χειρότερη περίπτωση να χρειαστείς set up κυρίως στο intonation !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

exeis megalo dikio file gia tous ellines kleftes!

gia pes mas perissoteres plirofories gia paragelies xordon apo exoteriko!

pos plhroneis? sto taxydromio me metrita i me credit card? yparxei foros? to shipment poso paei? poso grigora ftanoun?

Οχι ρε παιδια εχεται αδικο δεν ειναι κλεφτες στην ελλαδα ντροπη μας αν λεμε ετσι για την χωρα μας........και για εμας που την απαρτίζουμε!!!!!!!Τι να κανει ο μαγαζατορας οταν εχει ΦΠΑ Εκτακτες εισφορες, ξανα εισφορες,μεσοπροθεσμα,εξωπροθεσμα .ικα,τεβε ,ενοικιο ,υπαλληλο (μεγαλη πολυτελεια σημερα),Σδου ,προστιμα ,ΔΕΗ ,Νερο ,κριση.Ενταξει οποιος σωνεται απο την τρομερη διαφορα των δυο - τριων ευρω θα του τα τσονταρο εγω δεν τρεχει μια........ ενταξει ποια ελεος να γλυτωσεις 300-400 ευρω το βλεπω αλλα για 2,3 στο σετακι με κανει και καταλαβενω γιατι ειμαστε στον πατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινεις βεβαια οτι απαντας σε ενα σχολιο που εκανε καποιος πριν απο ΔΕΚΑ χρονια,ετσι δεν ειναι? ;D ;D

 

Παντως προσωπικα,τα τελευταια 10 χρονια  με το ενα σετ την εβδομαδα που αλλαζω κατ'ελαχιστο  υπολογιζω οτι εχω γλυτωσει πανω απο 2000 ευρω αγοραζοντας απο το εξωτερικο.... ;D

 

Αυτο βεβαια τα χρονια τα παλια που πουλουσαν τις χορδες στο θεο,τωρα εχουν συμορφωθει οι περισσοτεροι εναπομειναντες μαγαζατορες..και πουλανε σε λογικοτερες τιμες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινεις βεβαια οτι απαντας σε ενα σχολιο που εκανε καποιος πριν απο ΔΕΚΑ χρονια,ετσι δεν ειναι? ;D ;D

 

 

 

:o :o ;D ;D

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αναζητηση σε site τυπου skroutz.gr βρισκεις πολυ καλες τιμες που χτυπανε στα ισα μαγαζια οπως το thomann.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ότι οι μαγαζάτορες έχουν συμμορφωθεί τα τελευταία χρόνια... Ωστόσο πάντα υπήρχαν κάποιοι που λειτουργούσαν και πριν ως επαγγελματίες ! Απλά τους έβρισκες σαν τους ψύλλους στα άχυρα μιας και... "οι μύγες ήταν παχιές" και κανένας δεν έδινε σημασία.

Αν δε... έδινες σημασία σε έλεγαν καρμίρη και τσιγγούνη... λες και το να αγοράζεις στην σωστή τιμή... είναι κακό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου