Προς το περιεχόμενο

Blue bossa...(clip)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ καλη εκτελεση και γενικα πολυ καλο δεσιμο ντραμς-ρυθμικη- lead. Μου αρεσε το groove-feeling που ηταν αψογο και σε ωθουσε να κινηθεις μαζι του. Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι θα ηθελα να ακουσω λιγοτερο wah ωστε να εχει περισσοτερη διαυγεια η μελωδια και ισως περισσοτερη ρυθμικη ποικιλια στο σολο, αλλα δεν ειμαι και κανενας ειδικος τοθ ειδους. Παντως το ευχαριστηθηκα πολυ το κομματι και ελπιζω να υπαρχει συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εσύ είσαι παιχταράς...

(θα προτιμούσα να μην είχες το wah και τον ήχο λίιιιγο πιο θολο / μουντό - αλλά αυτά είναι minor)

Νάχαμε και κανα μοχίτο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thank you guys για την ακροαση...Βλεπω οτι το filter δεν αρεσε με εξαιρεση Ηλια και spy... :) ;).....πιστευω οτι για να σου αρεσει δεν πρεπει να το ακους σαν μια κιθαρα με effect αλλα απλα σαν ενα οργανο (οποιοδηποτε) που αυτοσχεδιαζει....δειτε το απλα σαν ηχο ,οχι σαν "κιθαριστικο" σολο...

Νάχαμε και κανα μοχίτο...

  mohito.jpgΓΕΙΑ ΜΑΑΑΣ!!!  ;) ;D 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα!

 

Αγαπητέ φίλε longshadow, ....φοβερό!

 

Δυστυχώς, ποτέ, μα ποτέ μου δεν έχω ασχοληθεί με jazz,κτλ (καλά καλά δεν έχω κάτσει να ακούσω... :-[) δεν μπορώ να πω ΤΙ είναι η jazz δεν γνωρίζω το feelling, αλλά λυπάμαι (για να μην πω, ντρέπομαι) που έχει αποκλειστεί από τα τύμπανα του ακουστικού μου πόρου αυτού του είδους η μουσική.

 

Κι όμως μπορώ να σου πω πως τον clip-ακι και με το παίξιμό σου με συνεπήρε :)

 

Αν είναι ικανό ενα τέτοιο κλιπάκι να ενεργοποιήσει το ακουστικό μου σύστημα να θέλει να ακούσει κι άλλο...κι άλλο...κι άλλο jazz μουσική...φίλε θα πρέπει να σου στήσω άγαλμα στο κέντρο της πλατείας Συντάγματος  ::)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο holys.Σε εφτιαξε κανονικά.

 

Ξεκίνα με καμμια bossa nova jazz φίλε holystone πρώτα αφού σου άρεσε ο γιωργάκης το καλό παιδί.Ας πούμε να δείς antonio carlos jobim που είναι κάτι σίγουρο και σε βάζει μέσω συνεργασιών και πιο βαθιά.....

 

Υ.Γ.blue bossa και μοχίτο δεν πάει ρε παιδιά....Δεν είναι η κουτσουμπίλο(could u be love) το κομμάτι ούτε καλοκαιράκι έχουμε.(Το καλοκαιράκι, στην ακρογυαλιά,δώσμου ενα φιλάκι, κι ελα πιο κοντα)Ότι νανε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx φίλε trigga για τη σύσταση ;)

 

Ίσως τελικά ποτέ να μην το έψαξα με την jazz γιατί δεν ήξερα από πού να αρχίσω...

Αν θα ζητήσω μια...πιο πλήρη λίστα με π.χ τα 10best CD Jazz κτλ μουσικής θα ήταν πολύ; :-[

 

thanks anyway  ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο και απο μενα,καλο groove και ηχος .

το επομενο βημα νομιζω ειναι να χρησιμοποιησεις και καποια αλλα modes (πχ.alter ,harmonic)για να εχεις πιο ενδιαφερον αποτελεσμα ,επισης προσοχη στα chromatics στο τελος του αυτοσχεδιασμου σου.)

Γενικα ομως ειναι ομορφο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου